Lazer Nedir? (Anasayfa)
 
   4 Adımda lazer ameliyatı
 
   Lazer tedavi çesitleri
 
   Ameliyat sonrasi dikkat...
 
   Keratokonus
 
   Presbiyopi (Yakın gözlük tedavisi)
 
   Videolar
 
   Basında lazer
 
   Lazerde neden Dünyagöz?

 


Lazer tedaviniz tamamlandıktan sonra yaklaşık yarım saat süre ile bekletilir ve kontrol muayenesine alınırsınız. Bu kontrolden sonra hastanemizden ayrılabilirsiniz.

Lazer tedaviniz tamamlandıktan sonra yaklaşık yarım saat süre ile bekletilir ve kontrol muayenesine alınırsınız. Bu kontrolden sonra hastanemizden ayrılabilirsiniz. İlk gün bulanık görme ve gözlerde 3-4 saat batma, yanma ve sulanma olması normaldir. Doktorunuzun size tavsiye ettiği şekilde ilaçlarınızın kullanımına  dikkat etmeniz gerekmektedir. Lazer sonrası baş ağrısı hissederseniz aspirin dışında bir ağrı kesici almanızda sakınca yoktur. Ameliyat olduğunuz gün araba kullanmanızı ve işe gitmenizi önermiyoruz. Tozlu ortamda bulunmaktan kaçının. İlk 24 saat süresince tedavi edilen gözü ovalamak, kaşımak, el sürmek, yüzü yıkamak ve banyo yapmak sakıncalıdır. İlk günlerde gözünüze sabun ve şampuan kaçırmaktan sakının.

Operasyonun ertesi günü sosyal ve iş yaşantınızı kısıtlayacak yan etki kalmaz. Ertesi günkü kontrolde eğer üstteki saydam tabakada kırışıklık varsa veya flep altında steril bir iltihabi reaksiyon söz konusu ise flep altının yıkanması gerekebilir. Ancak bu işlem ameliyattan daha kolay bir işlemdir. Lazer sonrası 1. gün, 3. gün, şikayetiniz olursa 3. ay kontrolleriniz yapılır. Yaklaşık 3 hafta süre ile çeşitli damlalar kullanılır.

 

Ellerinizi yıkayınız.

İlaç şişesini göze ve kirpiklere temas ettirmeden 1 damla damlatınız. Gözünüzü kapayınız, damlatmadan sonra taşan gözyaşını mendil ile kurulayınız.

Başınızı arkaya doğru eğiniz.Yukarı doğru bakarak bir mendil yardımıyla alt göz kapağınızı aşağıya doğru çekiniz.

Gözleriniz kapalıyken, parmaklarınızla iki taraftan burun köküne 1-2 dakika basınç uygulayınız.


(Detaylı bilgi için tıklayınız)
 
 

 Lazer Nedir? (Anasayfa) | 4 Adımda Lazer Ameliyatı | Lazer Tedavi Çesitleri | Ameliyat Sonrası Dikkat | Keratokonus
Presbiyopi | Videolar | Basında Lazer | Lazerde Neden Dünyagöz

Copyright 2007 Dünyagöz | SEO: Buzul